Loading...

Mis on Ultimate Frisbee?

Ultimate (ka frisbee või ultimate frisbee) on meeskonnasport, mida mängitakse lendava taldriku ehk kettaga. Mängu eesmärk on saada punkte, söötes meeskonnaliikmete vahel ketast nii, et meeskonnakaaslane püüaks selle väljaku vastaspoolel asuvas punktialas. Ketast käes hoides tohib mängija liikuda vaid tugijalga paigast liigutamata.

10 lihtsat reeglit

1. Väljak — ristkülikukujuline väljak, mille mõlemas otsas on värava-ala. Väljaku mõõtmed on 64m x 37m, värava-ala 18m.
2. Mängu alustamine — iga punkti alustamine algab sellest, et mõlemad võistkonnad rivistuvad end väravajoonele vastastikuliselt. Kaitses olev võistkond viskab frisbee taldriku ründavale võistkonnale. Väljas mängides on võistkonnas 7 liiget.
3. Skoor — iga kord kui ründav võistkond söödab kaitse värava-alasse ning ründav mängija saab taldriku korrektselt kätte, on võistkond saanud punkti. Mängu jätkatakse pärast igat punkti.
4. Frisbee taldriku liikumine — frisbee taldrikut võib sööta igas suunas, üle või mööda takistusest oma kaasmängijani. Mängija ei tohi frisbee taldrikuga jooksta. Frisbee söötmiseks on aega 10 sekundit. Kaitsja peab lugema sekundeid selgelt ja arusaadavalt. Kui viset pole sooritatud 10 sekundi jooksul, läheb frisbee taldriku viskamise õigus vastas võistkonnale.
5. Positsioonide vahetus — kui sööt ei jõua oma mängijani (kas on olnud vaheltlõige, piiridest väljas, blokk), siis koheselt kaitse muutub ründavaks pooleks.
6. Vahetused — mängijaid võib vahetada pärast igat punkti ja vigastuse korral.
7. Non-contact — füüsilist kontakti mängijate vahel pole lubatud.
8. Viga — iga kontakt ja togimine on viga. Kui rünnaku ajal tehti viga ja vise nurjus, sooritatakse vise uuesti.
9. Kohtunikud — mängus kohtunikke ei ole. Mängijad vastutavad ise selle eest, kas vastasmängija eksis või ei. Kõik probleemid lähendatakse mängijate vahel.
10. Spirit of the Game — frisbee ultimate propageerib ausat mängu ja sportlikkust. Vastase austamine antud kohal on peamine ning ühiselt tuntakse mängust rõõmu.

Tutvustav video


Copyright © 2001 - 2020 Tallinn Frisbee Club
http://frisbee.ee
postyourgirls.webcam